U12 - U18 Boys Fixtures
<< Go Back

2015 Football League Division Formats U12, U14, U16 and U18.

U12 Football League

A

B

C

D

Drumcliffe

Ballymote

St Patricks

Drumcliffe

Eastern Harps

Calry

Buninadden

Eastern Harps

Shamrock Gaels

Castleconnor

Enniscrone

Shamrock Gaels

St Johns

Coolaney Mullinabreena

St Michaels

St Johns

St Marys

Coolera

Easkey

St Marys

Tourlestraune

Curry

Geevagh

Tourlestraune

Tubbercurry/Cloonacool

Owenmore Gaels

St Farnans

Tubbercurry/Cloonacool

St Molaise Gaels



St Molaise Gaels


1 round of games.

Groups A & D Final

1v2, 3v4, 5V6, 7 V 8

Groups B & C Finals 1v2, 3v4, 5V6

 7th place in group B V 7th Place in Group C



 

U14 Football League

A

B1 Gp 1

B1 Gp 2

C

Coolera

Castleconnor

Eastern Harps

Bunninadden

Drumcliffe

St Patricks

Ballymote

Geevagh

St Molaise Gaels

Enniscrone

Owenmore Gaels

St Marys

Shamrock Gaels

Tourlestraune

St Marys

St Michaels

Tubbercurry

Easkey

St Johns


St Farnans

Curry

Coolaney Mullinabreena




Calry







 U14 A League Cup

1 round of league games

1st straight to Final

2nd V 3rd Semi Final

U14 A Lg Shield

4th straight to final

5th v 6th Semi Final

U14 B League Cup

1st Gp1 V 2nd Gp 2 semi Final

1st Gp2 V 2nd Gp 1 semi Final

U14 B League Shield

3rd Gp1 V 4th Gp 2 semi Final

3rd Gp2 V 4th Gp 1 semi Final

U 14 C League

4 teams

2 rounds of fixtures, home and away

Final – 1st Versus 2nd

 

 

 

U16 A Division

U16 A Group 1

U16 A Group 2

St Molaise Gaels

Shamrock Gaels

St Marys

Owenmore Gaels


Tubbercurry

Tourlestraune

Coolaney Mullinabreena

Eastern Harps



U16 A League Cup Final

Quarter Finals

 A            1st Group 1 V 4th Group 2

B             1st Group 2 V 4th Group 1

C             2nd Group 1 V 3rd Group 2

D             2nd Group 2 V 3rd Group 1


Semi Finals

Winner A V Winner D

Winner B V Winner C

U16 A Cup Final


U16 A League Shield Final

Loser A V Loser D

Loser B V Loser C

U 16 A shield Final

 

 

 

 

 

 

U16 B Football League

B Group 1

B Group 2

Calry/St Josephs

Drumcliffe

Coolera/Strandhill

St Johns

Ballymote

 

St Farnans

Easkey

Castleconnor

St Patricks

Curry

 

 

U16 B League Cup Final

Semi Final 1 Winner Gp 1 versus 2nd Gp 2

SemiFinal 2 Winner Gp 2 versus 2nd Gp 2

U 16 B Cup Final

U16 B League Shield Final

Semi Final 1 3rd Gp 1 versus 4th Gp 2

SemiFinal 2 3rd Gp 2 versus 4th Gp 1

U 16 B Shield Final

U16 C League

C will be played over 1 legs

Teams

St Michaels

Enniscrone/Kilglass

Buninadden

Geevagh

St Molaise Gaels

Semi Finals 1st V 4th and 2nd V 3rd

Final


 

 

 

Minor A Football League

A 1

B1 Gp A

Tourlestraune

St Marys

Curry

Molaise Gaels

Owenmore Gaels

Shamrock Gaels

St Farnans

Tubbercurry






FinalsU18 A League Cup

Quarter Finals

A)     1st Group 1 versus 4th Group 2

B)      1st Group 2 versus 4th Group 1

C)      2nd Group 1 versus 3rd Group 2

D)     2nd Group 2 versus 3rd Group 1

Semi Finals Cup

 Semi Final 1 Winner A versus Winner D

Semi Final 2 Winner B versus Winner C

Final Cup

Finals U18 A League Shield

 Semi Final 1 Loser A versus Loser D

Semi Final 2 Loser B versus Loser C

Final Shield


 


 

Minor B Cup and Shield league football

B Gp 1

B Gp 2

Enniscrone



Eastern Harps


Easkey


St Michaels

Castleconnor


Calry

Coolaney Mullinabreena


Drumcliffe

Ballymote

Coolera


B1 Competition

FinalsU18 B League Cup

 Semi Final 1 Winner Gp 1 versus 2nd Gp 2

SemiFinal 2 Winner Gp 2 versus 2nd 1

Final U18 A League Shield

 Semi Final 1 3rd Gp 1 versus 4th Gp 2

SemiFinal 2 3rd Gp2 versus 4th Gp 1


Minor C

Minor C

Bunninadden

Geevagh

St Johns

St Pats

 

2 rounds home and away

1 V 2 in Final


Premium Sponsors

  • East Brothers
  • Fox's Den
  • James Duffy Accountant
  • O'Dowd Transport
  • Macs Pub
  • McHugh Express
  • Tansey's Centra
  • GoDirect.ie
  • Drury's Bar Monasteraden
    

Our Latest Tweets